C1005NP0821JGTS
Mfr.Part #
C1005NP0821JGTS
Manufacturer
ICM
Description
CAP CER 820PF 50V C0G/NP0 0402
Manufacturer :
ICM
Capacitance :
820 pF
Height - Seated (Max) :
Ratings :
Thickness (Max) :
0.022" (0.55mm)
Failure Rate :
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Lead Style :
Product Status :
Active
Features :
Temperature Coefficient :
C0G, NP0
Size / Dimension :
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Applications :
GENERAL PURPOSE
Voltage - Rated :
50V
Lead Spacing :
Datasheets
C1005NP0821JGTS
ICM C1005NP0821JGTS
820 pF 50V Ceramic Capacitor ±5% C0G, NP0 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)