C0805C470J1GACB
Mfr.Part #
C0805C470J1GACB
Manufacturer
Cornell Dubilier Electronics
Description
CAP CER 47PF 100V C0G/NP0 0805
Manufacturer :
Cornell Dubilier Electronics
Capacitance :
47pF
Packaging :
Bulk
Temperature Coefficient :
C0G NP0
1 (Unlimited)
Voltage - Rated :
100V
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Series :
C
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
C0805C470J1GACB
Cornell Dubilier Electronics C0805C470J1GACB
C 0805 2012Metric Ceramic Capacitor 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm C0G NP0 ±5% 47pF