C0805C102K5RACB
Mfr.Part #
C0805C102K5RACB
Manufacturer
Cornell Dubilier Electronics
Description
CAP CER 1000PF 50V X7R 0805
Manufacturer :
Cornell Dubilier Electronics
Voltage - Rated :
50V
Temperature Coefficient :
X7R
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Capacitance :
1000pF
Tolerance :
±10%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Applications :
GENERAL PURPOSE
Packaging :
Bulk
Series :
C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Datasheets
C0805C102K5RACB
Cornell Dubilier Electronics C0805C102K5RACB
C 0805 2012Metric Ceramic Capacitor 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm X7R ±10% 1000pF