C0603NP0220JFTS
Mfr.Part #
C0603NP0220JFTS
Manufacturer
ICM
Description
CAP CER 22PF 25V C0G/NP0 0201
Manufacturer :
ICM
Thickness (Max) :
0.013" (0.33mm)
Temperature Coefficient :
C0G, NP0
Tolerance :
±5%
Capacitance :
22 pF
Height - Seated (Max) :
Lead Style :
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Ratings :
Failure Rate :
Features :
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Product Status :
Active
Voltage - Rated :
25V
Lead Spacing :
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Datasheets
C0603NP0220JFTS
ICM C0603NP0220JFTS
22 pF 25V Ceramic Capacitor ±5% C0G, NP0 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)