BZW04-376H
Mfr.Part #
BZW04-376H
Description
TVS DIODE 376VWM 603VC DO204AL
Product Category :
Series :
Automotive, AEC-Q101, BZW04
Operating Temperature :
-55°C~175°C TJ
Voltage - Breakdown (Min) :
418V
Power - Peak Pulse :
400W
1 (Unlimited)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Through Hole
Unidirectional Channels :
1
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
603V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
376V
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
670mA