BTFW18R-3RDA7MLF
Mfr.Part #
BTFW18R-3RDA7MLF
Description
CONN RCPT 18POS R/A GOLD
Packaging :
Tray
Height Above Board :
0.299 7.60mm
Connector Type :
Receptacle, Outer Shroud Contacts
Contact Finish :
Gold
HTS Code :
ECCN Code :
EAR99
Pitch :
0.039 1.00mm
1 (Unlimited)
Pbfree Code :
yes
Mounting Type :
Through Hole, Right Angle
Contact Material :
NOT SPECIFIED
Feature :
Board Lock
Number of Positions :
18
Mount :
Through Hole
Datasheets
BTFW18R-3RDA7MLF
Receptacle, Outer Shroud Contacts Tray 2 Rows 0.039 1.00mm Through Hole, Right Angle 18 Positions BTFW Gold NOT SPECIFIED