BSP3-480-20K
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
BSP3-480-20K
Manufacturer
Thomas Research Products
Description
LIGHTING SURGE PROTECTOR 480V
Manufacturer :
Thomas Research Products
Product Category :
Approval Agency :
CE, cURus, UL
Number of Poles :
3
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Continuous Operating (Max) (MCOV) :
550VAC 745VDC
Mounting Type :
Free Hanging
Current - Discharge (Nom) (8/20μS) :
20kA
Working Voltage :
480V
Series :
BSP3
Packaging :
Bulk
Published :
Form :
Module Only
RoHS Status :
RoHS Compliant
Current - Discharge (Max) (8/20μS) :
20kA
Clamping Voltage :
3kV
Factory Lead Time :
4 Weeks
Number of Circuits :
1
Datasheets
BSP3-480-20K
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    LIGHTING SURGE PROTECTOR 277V
    LIGHTING SURGE PROTECT 100-277V
    LIGHT PROTECTOR SURGE PROT 277V
    LIGHT PROTECTOR SURGE PROT 480V
    LIGHTING SURGE PROTECT 480V HLDR