BSCH000603032N4S00
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
BSCH000603032N4S00
Manufacturer
Pulse Electronics
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 2.4NH 350MA 200MOHM SM
Manufacturer :
Pulse Electronics
Product Category :
Fixed Inductors
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Inductance Frequency - Test :
100MHz
Number of Functions :
1
Quality Factor-Min (at L-nom) :
4
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Height Seated (Max) :
0.013 0.33mm
Current Rating (Amps) :
350mA
Surface Mount :
yes
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Factory Lead Time :
10 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Rated Current-Max :
0.35A
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Number of Terminations :
2
Q @ Freq :
4 @ 100MHz
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Material - Core :
Ceramic
Inductance :
2.4nH
Inductor Application :
RF INDUCTOR
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mounting Type :
Surface Mount
Tolerance :
±0.3nH
Frequency - Self Resonant :
8.3GHz
Shielding :
Unshielded
Series :
BSCH
Type :
Multilayer
DC Resistance (DCR) :
200mOhm Max
Test Frequency :
100MHz
Pulse Electronics BSCH000603032N4S00
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD