BQ014E0332K
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
BQ014E0332K
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
CAP FILM 3300PF 10% 100VDC RAD
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Film Capacitors
Size / Dimension :
0.295Lx0.098W 7.50mmx2.50mm
Width :
2.5mm
Dielectric :
PET
Lead Free :
Lead Free
Applications :
GENERAL PURPOSE
Capacitance :
3300pF
Termination :
PC Pins
Series :
BQ
Additional Feature :
RATED AC VOLTAGE (V): 63
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Packaging :
Bulk
Lead Length :
4.1mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Mount :
Through Hole
Dielectric Material :
Polyester, Metallized
Lead Spacing :
0.200 5.08mm
Height Seated (Max) :
0.256 6.50mm
Voltage - Rated DC :
100V
Mounting Type :
Through Hole
Voltage - Rated AC :
63V
Custom Capabilities :
Other Tolerances On Request
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size Code :
Tolerance :
±10%
Type :
GENERAL PURPOSE
Lead Pitch :
5.08mm