BQ014D0822J
Mfr.Part #
BQ014D0822J
Description
CAP FILM 8200PF 5% 63VDC RADIAL
Height Seated (Max) :
0.256 6.50mm
Additional Feature :
RATED AC VOLTAGE (V): 40
Custom Capabilities :
Other Tolerances Values On Request
Width :
2.5mm
Lead Spacing :
0.200 5.08mm
Lead Pitch :
5.08mm
e3
Terminal Shape :
Wire
Voltage - Rated DC :
63V
Published :
Tolerance :
±5%
BQ
Lead Length :
4.1mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Applications :
GENERAL PURPOSE
Packaging :
Bulk
Voltage - Rated AC :
40V
Capacitance :
8200pF
Height :
6.5024mm
Size / Dimension :
0.295Lx0.098W 7.50mmx2.50mm