BPF2012LL05R5000A
Mfr.Part #
BPF2012LL05R5000A
Package / Case
0805 (2012 Metric), 4 PC Pad
Description
RF FILTER BAND PASS 5.5GHZ 0805
Package / Case :
0805 (2012 Metric), 4 PC Pad
Mount :
Surface Mount
Height :
990.6μm
Mounting Type :
Surface Mount
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Termination :
SMD/SMT
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Published :
Impedance :
50Ohm
Factory Lead Time :
22 Weeks
Case Code (Imperial) :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Filter Type :
Band Pass
Min Operating Temperature :
-40°C
Frequency :
5.5GHz Center
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Series :
Max Operating Temperature :
85°C