BP0DA0595A700
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
BP0DA0595A700
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
25-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
BAND PASS FILTER
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
RF Filters
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Type :
Band Pass Filters
Mounting Type :
Surface Mount
Packaging :
Waffle
Frequency Range :
0.467 GHz to 0.756 GHz
Package :
Digi-Reel?
Brand :
Package / Case :
25-SMD, No Lead
Size / Dimension :
0.402" L x 0.156" W (10.20mm x 3.97mm)
Subcategory :
Filters
Frequency :
595MHz Center
Bandwidth :
289MHz
Product Status :
Active
Insertion Loss :
5dB
Product Type :
Signal Conditioning
Product :
Band Pass Filters
Series :
BP
Mounting :
SMD/SMT
Product Category :
Signal Conditioning
Height (Max) :
0.040" (1.02mm)
Termination Style :
SMD/SMT
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Filter Type :
Band Pass
Impedance :
50 Ohms
RoHS :
Details
Ripple :
1.5dB
Datasheets
BP0DA0595A700
Introducing RF Filters KYOCERA AVX BP0DA0595A700 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Type:Band Pass Filters, Mounting Type:Surface Mount, Package / Case:25-SMD, No Lead, Bandwidth:289MHz, BP0DA0595A700 pinout, BP0DA0595A700 datasheet PDF, BP0DA0595A700 amp .Beyond RF Filters KYOCERA AVX BP0DA0595A700 ,we also offer AEQ3055-10, XLF-861+, XHF2-1162+, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.