BNX005-11
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
BNX005-11
Manufacturer
Murata Electronics
Package / Case
Block, 4 Lead
Datasheet
Download
Description
FILTER EMI SUPPRESSION BLOCK
Stock
590
In Stock :
590
Manufacturer :
Murata Electronics
Product Category :
EMI/RFI Filters (LC, RC Networks)
Output Impedance :
50Ohm Ω
Voltage - Rated :
50V
Height :
0.512 13.00mm
Number of Functions :
2
Number of Channels :
2
Packaging :
Box
Applications :
Data Lines for Mobile Devices
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Type :
Low Pass
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Package / Case :
Block, 4 Lead
Packing Method :
Box
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Insulation Resistance-Min :
100MOhm
Series :
EMIFIL®, BNX
Width :
11mm
Current :
15A
Mounting Type :
Through Hole
Attenuation Value :
40dB @ 1MHz ~ 1GHz
Size / Dimension :
0.472Lx0.433W 12.00mmx11.00mm