BN154E0335K--
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
BN154E0335K--
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
CAP FILM 3.3UF 10% 100VDC RADIAL
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Film Capacitors
Height Seated (Max) :
0.575 14.60mm
JESD-609 Code :
e3
Package / Case :
Radial
Lead Spacing :
0.591 15.00mm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Voltage - Rated AC :
63V
Lead Pitch :
15.0114mm
Published :
Tolerance :
±10%
Terminal Shape :
Wire
Dielectric Material :
Polyester, Metallized
Mount :
Through Hole
Capacitance :
3.3μF
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Mounting Type :
Through Hole
Voltage - Rated DC :
100V
Capacitor Type :
FILM CAPACITOR
Applications :
High Pulse, DV/DT
HTS Code :
Number of Terminations :
2
Additional Feature :
RATED AC VOLTAGE (V): 63
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
ECCN Code :
EAR99
Series :
BN
Size / Dimension :
0.697Lx0.343W 17.70mmx8.70mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C