BMC2AY0400AN
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
BMC2AY0400AN
Manufacturer
TE Connectivity AMP Connectors
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
BMC 0805 400R 25% A GEN C
Manufacturer :
TE Connectivity AMP Connectors
Product Category :
Ferrite Beads and Chips
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Number of Lines :
1
Height (Max) :
0.043" (1.10mm)
Ratings :
Impedance @ Frequency :
400 Ohms @ 100 MHz
DC Resistance (DCR) (Max) :
300mOhm
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Product Status :
Active
Size / Dimension :
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Series :
BMC
Features :
Filter Type :
Signal Line
Mounting Type :
Surface Mount
Package :
Cut Tape (CT)
Current Rating (Max) :
300mA