BLM18SP601SZ1D
Mfr.Part #
BLM18SP601SZ1D
Description
FB SMD 0603INCH 600OHM INFOTMT A
Ferrite Beads and Chips
Type :
Chip Ferrite Bead
Impedance @ Frequency :
600 Ohms @ 100 MHz
Height (Max) :
0.037" (0.95mm)
Length :
1.6 mm
Brand :
Product Height :
0.8mm
Product :
Ferrite Chip Beads
Product Type :
Ferrite Beads
Height :
0.6 mm
Filter Type :
Power Line
Impedance :
600Ohm
Product Length :
1.6mm
Size / Dimension :
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Maximum Operating Temperature :
+ 125 C
Dimensions :
1.6 x 0.8 x 0.8mm
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Width :
0.8 mm
DC Resistance (DCR) (Max) :
140mOhm
Ratings :
AEC-Q200
Number of Channels :
1 Channel
Impedance Tolerance :
± 25%
Tolerance :
25 %
RoHS :
Details
Product Status :
Active
Number of Lines :
1
Subcategory :
Ferrites
Packaging :
MouseReel
Qualification :
AEC-Q200
Murata
Mounting Type :
Surface Mount
Package Type :
Diameter :
Product Category :
Ferrite Beads
Current Rating (Max) :
1.5A
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Product Width :
0.8mm