BLM18RK121SN1D
Mfr.Part #
BLM18RK121SN1D
Description
FERRITE BEAD 120 OHM 0603 1LN
Ferrite Beads and Chips
Number of Pins :
2
Size / Dimension :
0.063Lx0.032W 1.60mmx0.80mm
JESD-609 Code :
e3
Factory Lead Time :
6 Weeks
Number of Functions :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Case Code (Metric) :
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 4 weeks ago)
Radiation Hardening :
No
Lead Free :
Lead Free
Packing Method :
Tape and Reel
Shielding :
Unshielded
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height :
800μm
Tolerance :
25%
Depth :
800μm
Series :
EMIFIL®, BLM18
Case Code (Imperial) :
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Current Rating :
200mA
Width :
0.8mm
Max DC Current :
200mA
Material :
Ferrite, Steel
Impedance :
120Ohm
Weight :
2.012816mg
DC Resistance (DCR) (Max) :
250mOhm
REACH SVHC :
No SVHC
Impedance @ Frequency :
120Ohm @ 100MHz
Resistance :
250mOhm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Core Material :
Ferrite
HTS Code :
Number of Lines :
1
Pbfree Code :
yes
Construction :
Chip Bead
Test Frequency :
100MHz