BLM18PG330SN1D
Mfr.Part #
BLM18PG330SN1D
Description
FERRITE BEAD 33 OHM 0603 1LN
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Lead Free :
Lead Free
DC Current :
3A
Pbfree Code :
yes
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Construction :
Chip Bead
Number of Pins :
2
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
Case Code (Metric) :
Series :
EMIFIL®, BLM18
Tolerance :
25%
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
REACH SVHC :
No SVHC
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Case Code (Imperial) :
Test Frequency :
100MHz
HTS Code :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Filter Type :
Power Line
JESD-609 Code :
e3
Shielding :
Unshielded
Number of Functions :
1
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Number of Lines :
1
Radiation Hardening :
No
Max DC Current :
3A
Current Rating :
3A
Size / Dimension :
0.063Lx0.032W 1.60mmx0.80mm
Mounting Type :
Surface Mount
Termination :
SMD/SMT
ESR (Equivalent Series Resistance) :
33Ohm
Core Material :
Ferrite
Impedance @ Frequency :
33Ohm @ 100MHz
Height :
800μm
Resistance :
25mOhm
Factory Lead Time :
6 Weeks
ECCN Code :
EAR99
Impedance :
33Ohm
Width :
0.8mm
Depth :
800μm
Material :
Ferrite, Steel
DC Resistance (DCR) (Max) :
25mOhm