BLM18KG221SN1D
Mfr.Part #
BLM18KG221SN1D
Description
FERRITE BEAD 220 OHM 0603 1LN
Stock
17
In Stock :
17
Ferrite Beads and Chips
ECCN Code :
EAR99
Series :
EMIFIL®, BLM18
Height :
800μm
Width :
0.8mm
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Resistance :
50mOhm
DC Current :
2.2A
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Depth :
800μm
Number of Pins :
2
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.063Lx0.032W 1.60mmx0.80mm
Construction :
Chip Bead
Case Code (Imperial) :
0603
Weight :
2.012816mg
Current Rating :
2.2A
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
DC Resistance (DCR) (Max) :
50mOhm
Max DC Current :
2.2A
Impedance @ Frequency :
220Ohm @ 100MHz
Case Code (Metric) :
1608
Number of Functions :
1
Tolerance :
25%
Core Material :
Ferrite
Lead Free :
Lead Free
Packaging :
Tape and Reel (TR)
REACH SVHC :
No SVHC
Test Frequency :
100MHz
0603 (1608 Metric)
Radiation Hardening :
No
Military Standard :
Not
Pbfree Code :
yes
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Termination :
SMD/SMT
Impedance :
220Ohm