BLM18KG102BH1D
Mfr.Part #
BLM18KG102BH1D
Description
AUTOMOTIVE POWERTRAIN AEC-Q200 S
Ferrite Beads and Chips
Brand :
Height :
0.8 mm
Width :
0.8 mm
Product Length :
1.6mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Diameter :
Product Type :
Ferrite Beads
Impedance Tolerance :
± 25%
Length :
1.6 mm
DC Resistance (DCR) (Max) :
200mOhm
Package / Case :
Product Height :
0.8mm
Series :
BLM18_(B/J)H
Product Category :
Ferrite Beads
Murata
Impedance @ Frequency :
1kOhm @ 100MHz
RoHS Status :
RoHS Compliant
Impedance :
1kOhm
Maximum Operating Temperature :
+ 125 C
Current Rating (Max) :
800mA
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Termination Style :
SMD/SMT
Subcategory :
Ferrites
Product :
Number of Lines :
1
Product Width :
0.8mm
Tolerance :
25 %