BLM18HE152SN1D
Mfr.Part #
BLM18HE152SN1D
Description
FERRITE BEAD 1.5 KOHM 0603 1LN
Ferrite Beads and Chips
JESD-609 Code :
e3
Series :
EMIFIL®, BLM18
Current Rating :
500mA
Case Code (Imperial) :
Impedance :
1.5kOhm
Max DC Current :
500mA
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Number of Lines :
1
Tolerance :
25%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Material :
Ferrite, Steel
DC Current :
500mA
Filter Type :
Signal Line
Size / Dimension :
0.063Lx0.032W 1.60mmx0.80mm
Mounting Type :
Surface Mount
Case Code (Metric) :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Termination :
SMD/SMT
DC Resistance (DCR) (Max) :
500MOhm
Construction :
Chip Bead
Height :
800μm
REACH SVHC :
No SVHC
Pbfree Code :
yes
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Impedance @ Frequency :
1.5kOhm @ 100MHz
Number of Functions :
1
Military Standard :
Not
HTS Code :
Factory Lead Time :
7 Weeks
ECCN Code :
EAR99
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Core Material :
Ferrite
Depth :
800μm
Radiation Hardening :
No
Number of Pins :
2
Test Frequency :
100MHz
Width :
0.8mm