BLM18GG471SN1D
Mfr.Part #
BLM18GG471SN1D
Description
FERRITE BEAD 470 OHM 0603 1LN
Ferrite Beads and Chips
HTS Code :
REACH SVHC :
No SVHC
Impedance :
470Ohm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Current Rating :
200mA
Factory Lead Time :
8 Weeks
Surface Mount
Test Frequency :
100MHz
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Number of Functions :
1
Depth :
800μm
Max DC Current :
200mA
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Contact Plating :
Tin
Core Material :
Ferrite
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Impedance @ Frequency :
470Ohm @ 100MHz
Resistance :
1.3Ohm
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
Material :
Ferrite, Steel
Size / Dimension :
0.063Lx0.032W 1.60mmx0.80mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Termination :
Flat
Width :
0.8mm
Case Code (Imperial) :
ECCN Code :
EAR99
Case Code (Metric) :
Pbfree Code :
yes
JESD-609 Code :
e3
Lead Free :
Lead Free
Tolerance :
25%
Number of Pins :
2
DC Resistance (DCR) (Max) :
1.3Ohm