BLM18BD421BH1D
Mfr.Part #
BLM18BD421BH1D
Description
FERRITE BEAD 420 OHM 0603 1 LN
EMIFIL®, BLM18
Factory Lead Time :
6 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
Size / Dimension :
0.063Lx0.032W 1.60mmx0.80mm
DC Resistance (DCR) (Max) :
550mOhm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Case Code (Imperial) :
Current Rating (Max) :
250mA
Filter Type :
Power Line
Case Code (Metric) :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height (Max) :
0.037 0.95mm
Surface Mount
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Impedance @ Frequency :
420Ohm @ 100MHz