BLM18BB600SZ1D
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
BLM18BB600SZ1D
Manufacturer
Murata Electronics
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
FERRITE BEAD 60 OHM 0201 1LN
Manufacturer :
Murata Electronics
Product Category :
Ferrite Beads and Chips
Factory Lead Time :
6 Weeks
Filter Type :
Signal Line
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Number of Lines :
1
Height (Max) :
0.037 0.95mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.063Lx0.032W 1.60mmx0.80mm
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
Series :
EMIFIL®, BLM18
Current Rating (Max) :
550mA
DC Resistance (DCR) (Max) :
250mOhm
JESD-609 Code :
e3
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Mounting Type :
Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Ratings :
AEC-Q200
Operating Temperature :
-55°C~125°C