BLM18BB471SZ1D
Mfr.Part #
BLM18BB471SZ1D
Description
FERRITE BEAD 470 OHM 0603 1LN
Size / Dimension :
0.063Lx0.032W 1.60mmx0.80mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Ratings :
AEC-Q200
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Impedance @ Frequency :
470Ohm @ 100MHz
DC Resistance (DCR) (Max) :
850mOhm
Height (Max) :
0.037 0.95mm
Filter Type :
Signal Line
JESD-609 Code :
e3
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
Series :
BLM
Mounting Type :
Surface Mount
Factory Lead Time :
6 Weeks
Number of Lines :
1
Current Rating (Max) :
300mA