BLM18AG331SN1D
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
BLM18AG331SN1D
Manufacturer
Murata Electronics
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
FERRITE BEAD 330 OHM 0603 1LN
Manufacturer :
Murata Electronics
Product Category :
Ferrite Beads and Chips
ESR (Equivalent Series Resistance) :
330Ohm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Number of Functions :
1
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Resistance :
300mOhm
Max DC Current :
500mA
Current Rating :
500mA
Lead Free :
Lead Free
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
HTS Code :
DC Resistance (DCR) (Max) :
300mOhm
Case Code (Metric) :
Width :
0.8mm
Test Frequency :
100MHz
Factory Lead Time :
6 Weeks
Construction :
Chip Bead
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
JESD-609 Code :
e3
Impedance @ Frequency :
330Ohm @ 100MHz
Height :
800μm
Pbfree Code :
yes
Series :
EMIFIL®, BLM18
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Impedance :
330Ohm
Material :
Ferrite, Steel
Mounting Type :
Surface Mount
REACH SVHC :
No SVHC
Size / Dimension :
0.063Lx0.032W 1.60mmx0.80mm
Core Material :
Ferrite
Shielding :
Unshielded
Number of Pins :
2
Case Code (Imperial) :
Number of Lines :
1
Additional Feature :
MONOLITHIC TYPE
Operating Temperature :
-55°C~125°C
ECCN Code :
EAR99
Termination :
SMD/SMT
Depth :
800μm
Tolerance :
25%