BLM15PG100SZ1D
Mfr.Part #
BLM15PG100SZ1D
Description
FERRITE BEAD 10 OHM 0402 1LN
Surface Mount
Filter Type :
Power Line
Factory Lead Time :
6 Weeks
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Rated Current :
1A
Size / Dimension :
0.039Lx0.022W 1.00mmx0.55mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Width :
0.5mm
Series :
EMIFIL®, BLM31
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
Height (Max) :
0.022 0.55mm
DC Resistance (DCR) (Max) :
250mOhm
Terminal Finish :
Tin (Sn)
1
Ratings :
AEC-Q200
Impedance @ Frequency :
10Ohm @ 100MHz
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Current Rating (Max) :
1A
Operating Temperature :
-55°C~125°C