BLM15KD300SN1D
Mfr.Part #
BLM15KD300SN1D
Manufacturer
Murata Electronics
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Datasheet
Download
Description
FERRITE BEAD 30 OHM 0402 1LN
Ferrite Beads and Chips
Operating Temperature :
-55°C~125°C
JESD-609 Code :
e3
Impedance @ Frequency :
30Ohm @ 100MHz
Number of Lines :
1
Factory Lead Time :
6 Weeks
ECCN Code :
EAR99
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Pbfree Code :
yes
Output Impedance :
30Ohm Ω
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Size / Dimension :
0.039Lx0.022W 1.00mmx0.55mm
Current Rating (Max) :
3.1A
Packaging :
Tape and Reel (TR)
HTS Code :
Series :
BLM
Filter Type :
Signal Line
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Height (Max) :
0.022 0.55mm
DC Resistance (DCR) (Max) :
17mOhm
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Width :
0.5mm