BLM15HB221SH1D
Mfr.Part #
BLM15HB221SH1D
Manufacturer
Murata Electronics
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Datasheet
Download
Description
FERRITE BEAD 220 OHM 0402 1LN
Factory Lead Time :
7 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Impedance :
220Ohm
Size / Dimension :
0.039Lx0.022W 1.00mmx0.55mm
Series :
BLM
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 4 weeks ago)
Current Rating (Max) :
250mA
Number of Circuits :
1
Number of Lines :
1
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Length :
1mm
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Impedance @ Frequency :
220Ohms @ 100MHz
Width :
500μm
Filter Type :
Signal Line
DC Resistance (DCR) (Max) :
1Ohm
Ratings :
AEC-Q200
Height (Max) :
0.022 0.55mm