BLM15EG121SN1D
Mfr.Part #
BLM15EG121SN1D
Description
FERRITE BEAD 120 OHM 0402 1LN
Stock
36
In Stock :
36
Ferrite Beads and Chips
Current Rating :
1.5A
Test Frequency :
100MHz
Construction :
Chip Bead
1 (Unlimited)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
DC Resistance (DCR) (Max) :
95mOhm
Height :
500μm
REACH SVHC :
No SVHC
Tape and Reel (TR)
Lead Free :
Lead Free
Number of Pins :
2
Case Code (Metric) :
1005
Resistance :
95mOhm
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Termination :
SMD/SMT
Military Standard :
Not
Core Material :
Ferrite
DC Current :
1.5A
Impedance :
120Ohm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Depth :
500μm
Width :
0.5mm
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Size / Dimension :
0.039Lx0.022W 1.00mmx0.55mm
ECCN Code :
EAR99
Number of Functions :
1
Tolerance :
25%
Max DC Current :
1.5A
HTS Code :
Case Code (Imperial) :
0402
Factory Lead Time :
7 Weeks
Pbfree Code :
yes
Impedance @ Frequency :
120Ohm @ 100MHz
Material :
Ferrite, Steel
Radiation Hardening :
No
Frequency :
100MHz