BLM15BX121SZ1D
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
BLM15BX121SZ1D
Manufacturer
Murata Electronics
Description
FERRITE BEAD
Manufacturer :
Murata Electronics
Product Category :
Ferrite Beads and Chips
DC Resistance (DCR) (Max) :
0.22Ohm
Physical Dimension :
L1.0XB0.5XH0.5 (mm)/L0.039XB0.02XH0.02 (inch)
RoHS Status :
RoHS Compliant
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature (Max) :
125°C
Additional Feature :
AEC-Q200
Reach Compliance Code :
Compliant
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Factory Lead Time :
6 Weeks
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Height :
0.5mm
Rated Current :
0.6A
Number of Functions :
1
Length :
1mm
Filter Type :
FERRITE CHIP
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
Width :
0.5mm
Output Impedance :
120Ohm Ω