BLM15AX102SN1D
Mfr.Part #
BLM15AX102SN1D
Description
FERRITE BEAD 1 KOHM 0402 1LN
Stock
561
In Stock :
561
Ferrite Beads and Chips
Depth :
500μm
Number of Functions :
1
Test Frequency :
100MHz
Termination :
SMD/SMT
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Pbfree Code :
yes
Tolerance :
25%
REACH SVHC :
No SVHC
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Lead Free :
Lead Free
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
Resistance :
1kOhm
Impedance @ Frequency :
1kOhm @ 100MHz
Max DC Current :
350mA
Tape and Reel (TR)
Filter Type :
FERRITE CHIP
Height :
500μm
Construction :
Chip Bead
DC Resistance (DCR) (Max) :
490mOhm
Case Code (Imperial) :
0402
Width :
0.5mm
Impedance :
1kOhm
Factory Lead Time :
6 Weeks
ECCN Code :
EAR99
Current Rating :
350mA
JESD-609 Code :
e3
HTS Code :
Case Code (Metric) :
1005
Material :
Ferrite, Steel
Size / Dimension :
0.039Lx0.022W 1.00mmx0.55mm
Number of Pins :
2
Series :
EMIFIL®, BLM15
Operating Temperature :
-55°C~125°C