BLM15AG121SN1D
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
BLM15AG121SN1D
Manufacturer
Murata Electronics
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Datasheet
Download
Description
FERRITE BEAD 120 OHM 0402 1LN
Manufacturer :
Murata Electronics
Product Category :
Ferrite Beads and Chips
Termination :
SMD/SMT
Size / Dimension :
0.039Lx0.022W 1.00mmx0.55mm
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Construction :
Chip Bead
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Number of Pins :
2
Military Standard :
Not
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
Radiation Hardening :
No
ECCN Code :
EAR99
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Tolerance :
25%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
JESD-609 Code :
e3
HTS Code :
Case Code (Metric) :
1005
Current Rating :
550mA
Frequency :
100MHz
Impedance :
120Ohm
Width :
0.5mm
Factory Lead Time :
6 Weeks
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
REACH SVHC :
No SVHC
Resistance :
250mOhm
Shielding :
Unshielded
Number of Functions :
1
DC Current :
500mA
Height :
500μm
Case Code (Imperial) :
0402
Test Frequency :
100MHz
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Series :
EMIFIL®, BLM15
Lead Free :
Lead Free
Max DC Current :
500mA
Material :
Ferrite, Steel
Number of Lines :
1
Depth :
550μm
Core Material :
Ferrite
Mounting Type :
Surface Mount
Impedance @ Frequency :
120Ohm @ 100MHz
DC Resistance (DCR) (Max) :
190mOhm