BLM03PX220SZ1D
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
BLM03PX220SZ1D
Manufacturer
Murata Electronics
Description
FERRITE BEAD
Manufacturer :
Murata Electronics
Product Category :
Ferrite Beads and Chips
Physical Dimension :
L0.6XB0.3XH0.3 (mm)/L0.024XB0.012XH0.012 (inch)
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Filter Type :
FERRITE CHIP
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Factory Lead Time :
7 Weeks
DC Resistance (DCR) (Max) :
0.045Ohm
JESD-609 Code :
e3
Reach Compliance Code :
Compliant
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Functions :
1
Length :
0.6mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Output Impedance :
22Ohm Ω
Width :
0.3mm
Operating Temperature (Max) :
125°C
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Rated Current :
1.45A
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
Additional Feature :
AEC-Q200
RoHS Status :
RoHS Compliant
Height :
0.3mm