BLM03BD121SN1D
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
BLM03BD121SN1D
Manufacturer
Murata Electronics
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Datasheet
Download
Description
FERRITE BEAD 120 OHM 0201 1LN
Manufacturer :
Murata Electronics
Product Category :
Ferrite Beads and Chips
Number of Pins :
2
DC Resistance (DCR) (Max) :
500MOhm
Packing Method :
Tape and Reel
Mounting Type :
Surface Mount
Resistance :
120Ohm
Width :
0.3mm
Case Code (Imperial) :
HTS Code :
Factory Lead Time :
7 Weeks
ECCN Code :
EAR99
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Number of Functions :
1
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
JESD-609 Code :
e3
Pbfree Code :
yes
Test Frequency :
100MHz
Material :
Steel
Number of Lines :
1
Current Rating :
250mA
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Impedance @ Frequency :
120Ohm @ 100MHz
Height :
300μm
Construction :
Chip Bead
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Case Code (Metric) :
Max DC Current :
250mA
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Series :
EMIFIL®, BLM03
Filter Type :
Signal Line
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Impedance :
120Ohm
Length :
0.6mm
Tolerance :
25%