BLF0910H9LS600J
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
BLF0910H9LS600J
Manufacturer
Ampleon
Package / Case
SOT-502B
Datasheet
Download
Description
BLF0910H9LS600/SOT502/REEL
Stock
75
In Stock :
75
Manufacturer :
Ampleon
Product Category :
Transistors - FETs, MOSFETs - RF
Factory Lead Time :
13 Weeks
Package / Case :
SOT-502B
Voltage - Test :
50V
Current Rating (Amps) :
2.8µA
Power - Output :
600W
Frequency :
900MHz~930MHz
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Transistor Type :
LDMOS
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Current - Test :
90mA
Gain :
18.6dB
Voltage - Rated :
108V