BLA31AG221SN4D
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
BLA31AG221SN4D
Manufacturer
Murata Electronics
Package / Case
1206 (3216 Metric), Array, 8 PC Pad
Datasheet
Download
Description
FERRITE BEAD 220 OHM 1206 4LN
Manufacturer :
Murata Electronics
Product Category :
Ferrite Beads and Chips
Mounting Type :
Surface Mount
Package / Case :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Length :
3.2mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Case Code (Imperial) :
ECCN Code :
EAR99
Width :
1.6mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
DC Resistance (DCR) (Max) :
250mOhm
Mount :
Surface Mount
Impedance :
220Ohm
Depth :
1.8mm
Series :
EMIFIL®, BLA31
Shielding :
Unshielded
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 3 weeks ago)
Test Frequency :
100MHz
JESD-609 Code :
e3
Impedance @ Frequency :
220Ohm @ 100MHz
Height :
990.6μm
Case Code (Metric) :
Factory Lead Time :
7 Weeks
Physical Dimension :
L3.2XB1.6XH0.8 (mm)/L0.126XB0.063XH0.031 (inch)
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Pbfree Code :
yes
Termination :
SMD/SMT
Resistance :
220Ohm
Number of Functions :
4
Core Material :
Ferrite
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Number of Lines :
4
Current Rating :
150mA
Tolerance :
25%
Additional Feature :
ARRAY TYPE
Max DC Current :
150mA
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
BLA31AG221SN4D
Murata Electronics BLA31AG221SN4D
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 200 MOHM 0603 1LN
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 1 KOHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 30 OHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 600 OHM 0402 1LN
    FERRITE BEAD 220 OHM 0402 1LN