BLA2ABD221SN4D
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
BLA2ABD221SN4D
Manufacturer
Murata Electronics
Package / Case
0804 (2010 Metric), Array, 8 PC Pad
Datasheet
Download
Description
FERRITE BEAD 220 OHM 0804 4LN
Manufacturer :
Murata Electronics
Product Category :
Ferrite Beads and Chips
Termination :
SMD/SMT
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
JESD-609 Code :
e3
DC Resistance (DCR) (Max) :
400mOhm
Number of Lines :
4
Test Frequency :
100MHz
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Factory Lead Time :
7 Weeks
Core Material :
Ferrite
Package / Case :
Series :
EMIFIL®, BLA2
Width :
1mm
Case Code (Metric) :
Tolerance :
25%
Resistance :
220Ohm
ECCN Code :
EAR99
Filter Type :
Signal Line
Height :
609.6μm
Depth :
1.2mm
Pbfree Code :
yes
Max DC Current :
100mA
Number of Functions :
4
Lead Free :
Lead Free
Current Rating :
100mA
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.039W 2.00mmx1.00mm
Mounting Type :
Surface Mount
Impedance :
220Ohm
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Impedance @ Frequency :
220Ohm @ 100MHz