BKP1005HS330-T
Mfr.Part #
BKP1005HS330-T
Manufacturer
TAIYO YUDEN
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Description
FERRITE BEAD 33 OHM 0402 1LN
Manufacturer :
TAIYO YUDEN
Product Category :
Ferrite Beads and Chips
Case Code (Metric) :
Pbfree Code :
yes
Number of Lines :
1
Construction :
Multilayer Chip
Termination :
SMD/SMT
Width :
0.5mm
Height :
500μm
Impedance :
33Ohm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mount :
Surface Mount
Filter Type :
Power Line
Halogen Free :
Halogen Free
Published :
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Material :
Ferrite
Depth :
500μm
Operating Temperature :
-55°C~85°C
Test Frequency :
100MHz
Packing Method :
Tape and Reel
Mounting Type :
Surface Mount
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Series :
BK
Tolerance :
25%
ECCN Code :
EAR99
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Self Resonant Frequency :
100MHz
Impedance @ Frequency :
33Ohm @ 100MHz
DC Resistance (DCR) (Max) :
50mOhm
Factory Lead Time :
13 Weeks
Max DC Current :
1.7A
Case Code (Imperial) :
Number of Functions :
1
HTS Code :
Datasheets
BKP1005HS330-T
TAIYO YUDEN BKP1005HS330-T
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 200 MOHM 0603 1LN
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 1 KOHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 30 OHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 600 OHM 0402 1LN
    FERRITE BEAD 220 OHM 0402 1LN