BK20104S431-T
Mfr.Part #
BK20104S431-T
Package / Case
0804 (2010 Metric), Array, 8 PC Pad
Description
FERRITE BEAD 430 OHM 0804 4LN
Package / Case :
Tolerance :
25%
Filter Type :
FERRITE CHIP
Impedance :
430Ohm
Length :
2mm
DC Resistance (DCR) (Max) :
550mOhm
Number of Elements :
8
Max DC Current :
100mA
BK
Lead Free :
Lead Free
Rated Current :
0.1A
Case Code (Metric) :
Factory Lead Time :
13 Weeks
Pbfree Code :
yes
Number of Lines :
4
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Test Frequency :
100MHz
Height :
508μm
Width :
1mm
Impedance @ Frequency :
430Ohm @ 100MHz
Case Code (Imperial) :
Size / Dimension :
0.079Lx0.039W 2.00mmx1.00mm
Packing Method :
Tape and Reel
Mounting Type :
Surface Mount
Halogen Free :
Halogen Free
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
BK20104S431-T
TAIYO YUDEN BK20104S431-T
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 200 MOHM 0603 1LN
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 1 KOHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 30 OHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 600 OHM 0402 1LN
    FERRITE BEAD 220 OHM 0402 1LN