BK1608LM152-T
Mfr.Part #
BK1608LM152-T
Description
FERRITE BEAD 1.5 KOHM 0603 1LN
Stock
99
In Stock :
99
Ferrite Beads and Chips
Construction :
Chip Bead
Frequency :
100MHz
Number of Functions :
1
Impedance @ Frequency :
1.5kOhm @ 100MHz
Packing Method :
Tape and Reel
Case Code (Metric) :
1608
Shielding :
Shielded
Max DC Current :
250mA
HTS Code :
Published :
2012
Series :
BK
Number of Pins :
2
Operating Temperature :
-55°C~125°C
1 (Unlimited)
Depth :
950μm
Lead Free :
Lead Free
Impedance :
1.5kOhm
Tolerance :
25%
Factory Lead Time :
13 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
DC Resistance (DCR) (Max) :
750mOhm
Number of Lines :
1
Halogen Free :
Halogen Free
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Current Rating :
250mA
Size / Dimension :
0.063Lx0.032W 1.60mmx0.80mm
Case Code (Imperial) :
Width :
0.8mm
Test Frequency :
100MHz
Datasheets
BK1608LM152-T
TAIYO YUDEN BK1608LM152-T
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 200 MOHM 0603 1LN
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 1 KOHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 30 OHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 600 OHM 0402 1LN
    FERRITE BEAD 220 OHM 0402 1LN