BK1608LL470-T
Mfr.Part #
BK1608LL470-T
Description
FERRITE BEAD 47 OHM 0603 1LN
DC Resistance (DCR) (Max) :
300mOhm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Number of Functions :
Case Code (Metric) :
Halogen Free :
Halogen Free
Frequency :
100MHz
Current Rating :
400mA
Shielding :
Shielded
Size / Dimension :
0.063Lx0.032W 1.60mmx0.80mm
Number of Pins :
2
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Max DC Current :
400mA
Case Code (Imperial) :
Packing Method :
Tape and Reel
Impedance :
47Ohm
Width :
0.8mm
Test Frequency :
100MHz
Number of Lines :
1
Depth :
950μm
Factory Lead Time :
13 Weeks
Impedance @ Frequency :
47Ohm @ 100MHz
Construction :
Chip Bead
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
25%
Series :
BK
Lead Free :
Lead Free
Datasheets
BK1608LL470-T
TAIYO YUDEN BK1608LL470-T
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 200 MOHM 0603 1LN
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 1 KOHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 30 OHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 600 OHM 0402 1LN
    FERRITE BEAD 220 OHM 0402 1LN