BK1608HS800-T
Mfr.Part #
BK1608HS800-T
Description
FERRITE BEAD 80 OHM 0603 1LN
Ferrite Beads and Chips
Current Rating :
600mA
Depth :
950μm
Lead Free :
Lead Free
Construction :
Chip Bead
HTS Code :
REACH SVHC :
Unknown
Factory Lead Time :
13 Weeks
Max DC Current :
600mA
Tolerance :
25%
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Shielding :
Shielded
ECCN Code :
EAR99
Halogen Free :
Halogen Free
Operating Temperature :
-55°C~125°C
JESD-609 Code :
e3
DC Resistance (DCR) (Max) :
100MOhm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Frequency :
100MHz
Impedance @ Frequency :
80Ohm @ 100MHz
Width :
0.8mm
Impedance :
80Ohm
Height :
939.8μm
Termination :
SMD/SMT
Packing Method :
Tape and Reel
0603 (1608 Metric)
Number of Pins :
2
Pbfree Code :
yes
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Test Frequency :
100MHz
Size / Dimension :
0.063Lx0.032W 1.60mmx0.80mm
Datasheets
BK1608HS800-T
TAIYO YUDEN BK1608HS800-T
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 200 MOHM 0603 1LN
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 1 KOHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 30 OHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 600 OHM 0402 1LN
    FERRITE BEAD 220 OHM 0402 1LN