BK1005LL100-T
Mfr.Part #
BK1005LL100-T
Description
FERRITE BEAD 10 OHM 0402 1LN
Ferrite Beads and Chips
Width :
0.5mm
Impedance :
10Ohm
Tolerance :
25%
Construction :
Chip Bead
Test Frequency :
100MHz
Height :
500μm
Published :
Impedance @ Frequency :
10Ohm @ 100MHz
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Frequency :
100MHz
Lead Free :
Lead Free
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
yes
Current Rating :
500mA
DC Resistance (DCR) (Max) :
110mOhm
Max DC Current :
500mA
Shielding :
Unshielded
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Halogen Free :
Halogen Free
Packing Method :
Tape and Reel
JESD-609 Code :
e3
Surface Mount
Number of Functions :
SMD/SMT
Number of Pins :
2
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Depth :
550μm
Datasheets
BK1005LL100-T
TAIYO YUDEN BK1005LL100-T
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 200 MOHM 0603 1LN
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 1 KOHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 30 OHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 600 OHM 0402 1LN
    FERRITE BEAD 220 OHM 0402 1LN