BC-1SE010F
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
BC-1SE010F
Manufacturer
Bel
Package / Case
Radial, Disc
Datasheet
Download
Description
CABLE MOD CAT6A STP BLUE 10FT
Stock
89
In Stock :
89
Manufacturer :
Bel
Product Category :
Mount :
PCB, Through Hole
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height Seated (Max) :
0.630 16.00mm
Series :
VY1
Temperature Characteristics Code :
Y5U
Number of Terminations :
2
Lead Length :
30mm
Voltage - Rated AC :
500V
Packaging :
Bulk
Termination :
Radial
Temperature Coefficient :
Y5U E
Additional Feature :
RATED AC VOLTAGE (V): 500
REACH SVHC :
Unknown
JESD-609 Code :
e3
Dielectric :
Y5U
Lead Pitch :
10mm
Lead Diameter :
600 µm
Terminal Shape :
Wire
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Composition :
Ceramic
Lead Spacing :
0.394 10.00mm
Size / Dimension :
0.472Dia 12.00mm
ECCN Code :
EAR99
Factory Lead Time :
10 Weeks
Published :
2009
Mounting Type :
Through Hole
Package / Case :
Radial, Disc
Tolerance :
±20%
Multilayer :
No
Lead/Base Style :
Kinked
Applications :
Safety
Ratings :
X1, Y1
Capacitance :
2200pF
Voltage - Rated DC :
500V
Depth :
5mm
Thickness :
5mm
Lead Style :
Formed Leads - Kinked
Radiation Hardening :
No
Number of Pins :
2
Lead Free :
Lead Free
Contact Plating :
Tin
Datasheets
BC-1SE010F
Bel BC-1SE010F
VY1 Radial Disc Ceramic Capacitor 0.472Dia 12.00mm Y5U E ±20% 2200pF