BBUP00201209101Y00
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
BBUP00201209101Y00
Manufacturer
Pulse Electronics
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
FERRITE BEAD 100 OHM 0805 1LN
Manufacturer :
Pulse Electronics
Product Category :
Ferrite Beads and Chips
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Number of Lines :
1
Current Rating (Max) :
5A
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Filter Type :
FERRITE CHIP
Published :
2017
Mounting Type :
Surface Mount
Factory Lead Time :
10 Weeks
Height (Max) :
0.043 1.10mm
DC Resistance (DCR) (Max) :
20mOhm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Impedance @ Frequency :
100Ohm @ 100MHz
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Pulse Electronics BBUP00201209101Y00
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 200 MOHM 0603 1LN
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 1 KOHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 30 OHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 600 OHM 0402 1LN
    FERRITE BEAD 220 OHM 0402 1LN