BBGK00201209301Y00
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
BBGK00201209301Y00
Manufacturer
Chilisin Electronics
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
CHIP BEAD EMI FILTER
Manufacturer :
Chilisin Electronics
Product Category :
Ferrite Beads and Chips
Series :
BBGK
Filter Type :
Signal Line
Features :
Height (Max) :
0.043" (1.10mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Number of Lines :
1
Mounting Type :
Surface Mount
Current Rating (Max) :
700mA
Size / Dimension :
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
DC Resistance (DCR) (Max) :
180mOhm
Package :
Tape and Reel (TR)
Ratings :
Product Status :
Active
Impedance @ Frequency :
300 Ohms @ 100 MHz
Chilisin Electronics BBGK00201209301Y00
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 200 MOHM 0603 1LN
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 1 KOHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 30 OHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 600 OHM 0402 1LN
    FERRITE BEAD 220 OHM 0402 1LN