BB8965CNS
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
BB8965CNS
Manufacturer
TE Connectivity Laird
Description
RF ANT 933MHZ WHIP STR NMO BASE
Manufacturer :
TE Connectivity Laird
Product Category :
RF Antennas
Packaging :
Bulk
Frequency Range :
896MHz~970MHz
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Frequency (Center/Band) :
933MHz
Mounting Type :
Base Mount
Ingress Protection :
IP67
Termination :
NMO
Published :
Frequency Group :
UHF 300MHz~1GHz
RoHS Status :
RoHS Compliant
RF/Microwave Device Type :
MOBILE STATION ANTENNA
Factory Lead Time :
6 Weeks
Reach Compliance Code :
Unknown
Number of Bands :
1
Gain :
5dBi
Mount :
Base
Antenna Type :
Whip, Straight
Datasheets
BB8965CNS
1 Bands Whip, Straight UHF 300MHz~1GHz Base Mount NMO 933MHz 5dBi Bulk