BACC63DC23-55SA
Mfr.Part #
BACC63DC23-55SA
Operating Temperature :
-65°C~200°C
Orientation :
A
Number of Positions :
55
Datasheets
BACC63DC23-55SA
Receptacle, Female Sockets Stainless Steel Panel Mount 55 Positions Crimp Gold Bulk A Threaded
BACC63DC23-55SA Overview
BACC63DC23-55SA Features
BACC63 series
BACC63DC23-55SA Applications
There are a lot of Amphenol Aerospace Operations
BACC63DC23-55SA Circular Connectors applications.
  • Communication
  • Medical technology
  • TE Connectivity DEUTSCH Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 7POS PNL MNT
    CONN PLUG HSG FMALE 4POS INLINE
    CONN PLG HSG FMALE 1POS INLINE
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 4POS PNL MNT
    CONN RCPT HSNG FMALE 4POS PNL MT