BACC63DC17-26SAH
Mfr.Part #
BACC63DC17-26SAH
Description
CONN RCPT HSG FMALE 26POS PNL MT
Product Category :
Circular Connector Housings
Panel Mount
Insert Material :
Thermoplastic
Note :
Contacts Not Included
Factory Lead Time :
24 Weeks
Type :
For Female Sockets
Shielding :
Shielded
Series :
BACC63, 8D
Packaging :
Bulk
Reach Compliance Code :
Unknown
Mount :
Flanges, Panel
Operating Temperature :
-65°C~200°C
Shell Size - Insert :
Ingress Protection :
Environment Resistant
Shell Material :
Stainless Steel
Ratings :
Environment Resistant
Connector Type :
Receptacle Housing
ROHS3 Compliant
Contact Size :
20
Contact Shape :
Circular
Contact Type :
Crimp
Shell Finish :
Passivated
Orientation :
A
Datasheets
BACC63DC17-26SAH
Receptacle Housing Stainless Steel Panel Mount Passivated 26 Positions Bulk Threaded Shielded Contacts Not Included BACC63, 8D
BACC63DC17-26SAH Overview
BACC63DC17-26SAH Features
BACC63, 8D series
BACC63DC17-26SAH Applications
There are a lot of SOURIAU-SUNBANK
BACC63DC17-26SAH Circular Connectors applications.
  • Scientific instruments
  • Rotary encoder
  • Displaying
  • Transducer
  • Microcontrollers.
  • Digital Storage Oscilloscope
  • Scientific instruments.
  • Music reproduction technology
  • Communication Systems
  • Data Acquisition Systems
Catalog related products
  • TE Connectivity DEUTSCH Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 7POS PNL MNT
    CONN PLUG HSG FMALE 4POS INLINE
    CONN PLG HSG FMALE 1POS INLINE
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 4POS PNL MNT
    CONN RCPT HSNG FMALE 4POS PNL MT